Liigu kohta sisu

Talk

Talk on looduslikult esinev mineraal, mida kasutatakse pulbrina iseseisvalt ning paljude ilu- ja hügieenitoodete koostisosana.

Bottle of talcum powder with some powder on yellow surface

Talgipulbri kasutamine sai alguse 1890. aastatel, mil seda kasutati esmakordselt imikuhoolduseks. Nüüd kasutatakse seda üle maailma paljudes kosmeetikatoodetes ja sellel on mitmeid eeliseid. See toimib hästi kehapuudrina, kuna imab väga hästi niiskust. Näopuudris täidab see õrnalt väikesed ebatasasused, aidates luua pehmet ja ühtlast muljet. Samuti on see väga hea alusmaterjal dekoratiivkosmeetikale, nt lauvärv ja põsepuna.

Unilever kasutab ainult kosmeetilist talki. Talgil on puhtusastme järgi hulga liike. Puhtusastme poolest troonib tipus kosmeetiline talk, mis vastab kõige rangematele kvaliteedi- ja ohutusstandarditele. Kosmeetilise talgi valmistamiseks jahvatatakse talki, mis pärineb talgisoonte kõrge kvaliteedi ja puhtuse põhjal valitud kaevandustest. Kasutame kosmeetilist talki mõnes oma ilu- ja hügieenitootes, nt nahahooldustooted ja deodorandid.

Kui mõni meie toode sisaldab talki, on see kirjas pakendil olevas koostisosade loendis.

Vastused teie küsimustele

Kas kosmeetilist talki sisaldavaid tooteid on ohutu kasutada?

Jah. Kosmeetilise talgi ohutust toetavad aastakümnete pikkused teaduslikud tõendid ametivõimudelt üle maailma, sealhulgas USA toidu- ja ravimiametilt ning Euroopa Komisjoni tarbijaohutuse teaduskomiteelt. Lisaks kehtivate seaduste ja määruste järgimisele viime läbi ka enda ohutusanalüüse ning jälgime uusi teadusuuringuid.

Ma kuulsin, et talk võib sisaldada asbesti, kas see vastab tõele?

Kosmeetilises talgis, mida Unilever kasutab, ei ole asbesti. Kasutame ainult puhtaimat talki, mis on parima saadaoleva kvaliteediga.

Kas teie tooted põhjustavad vähki?

Ei, me ei laseks toodet turule, kui arvaksime, et selle kasutamine põhjustab vähki. Jälgime oma toodete ohutust väga hoolikalt ning meie ohutuse ja keskkonnakaitse keskus hoiab end kursis uusima teadusliku teabega meie koostisosade kohta, et aidata meie tarbijaid kaitsta.

Hiljuti on arutletud selle üle, kas talk ise võib põhjustada vähki, sest mõned inimeste vaatlusuuringud on näidanud, et talgi kasutamine suguelundite piirkonnas on korrelatsioonis veidi suurema munasarjavähi riskiga. Teised uuringud on aga näidanud, et seos puudub. Need korrelatsioonid ei tähenda, et talk võib põhjustada vähki, ja puudub usutav bioloogiline seletus selle kohta, kuidas suguelunditele kantud kosmeetiline talk võiks viia munasarja- või mõne muu vähi tekkeni.

Oleme hinnanud kõiki olemasolevaid tõendeid ja otsustanud, et talgi kasutamine meie toodetes on jätkuvalt ohutu.

Back to top