Liigu kohta sisu

Vastused teie küsimustele koostisosade kohta

Meilt küsitakse sageli meie toodetes kasutatavate koostisosade kohta. Kodus kasutatavate ja oma kehale kantavate toodete vastu huvi tundmine on igati loomulik.

Oleme võtnud endale kohustuse anda teile vastuseid selle kohta, miks me teatud koostisosi kasutame, mida need teevad ja kas need on ohutud.

A person using a deodorant

Alumiiniumisoolad

Alumiiniumisooli on kasutatud üle poole sajandi higistamisvastaste toodete toimeainena, et kontrollida higi ja sellega seotud kehalõhna. Tõtt-öelda on alumiiniumi traditsiooniliselt kehalõhna vastu võitlemiseks kasutatud juba sadu aastaid sellistes piirkondades nagu Euroopa, Mehhiko, Tai ja Aasia. Tänapäeval aitavad alumiiniumisoolad miljonitel inimestel üle maailma end tunda ja lõhnata värskena ning nautida suuremat enesekindlust.

Unilever employees in a laboratory

Jääkide kontrollimine

Mõnedes toodetes võib esineda vähesel määral jääke (tuntud ka „lisanditena“ või „saasteainetena“) – kas seetõttu, et need sisalduvad looduslikult tooraines ,või seetõttu, et need tekivad tootmisprotsessi käigus.

Children brushing their teeth

Fluoriid

Tugevad ja terved hambad ning igemed on inimeste tervise ja heaolu seisukohast hädavajalikud. Regulaarne harjamine fluoriidi sisaldava hambapastaga aitab vältida hambaaukude teket ja parandab suuhügieeni.

A person washing their hair

Formaldehüüdi doonorid

Kasutame säilitusaineid kodu- ja hügieenitoodete kvaliteedi säilitamiseks. Ilma nendeta võivad need rikneda bakterite, pärm- ja hallitusseente tõttu.

Ženska-vonja-neoznačeno-stekleničko-detergenta

Lõhnaained

Paljud inimesed naudivad lõhnastatud toodete kasutamist. Nende loomiseks kasutame ainult kvaliteetseid koostisosi, mis vastavad rahvusvahelise lõhnaassotsiatsiooni (IFRA) kehtestatud ülemaailmsetele standarditele.

A person washing their hands with soap

Metüülisotiasolinoon (MI)

Kasutame säilitusaineid kodu- ja hügieenitoodete kvaliteedi säilitamiseks. Ilma nendeta võivad need rikneda bakterite, pärm- ja hallitusseente tõttu.

A person wiping their face

Parabeenid

Parabeenid on koostisosade rühm, mida kasutatakse hügieenitoodetes säilitusainetena. „Parabeen“ viitab paljudele veidi erinevatele parabeeni vormidele, millest mõnda võib leida loodusest.

A mother and baby

Vaseliin

Vaseliini kasutatakse laialdaselt ilu- ja hügieenitoodetes ning erinevalt paljudest teistest salvidest ja kreemidest on sellel ainulaadne niisutav toime.

Plastic scrub beads

Plastist puhastusgraanulid

Lõpetasime plastist puhastusgraanulite kasutamise 2014. aastal vastuseks murele mikroplasti ladestumise pärast ookeanides ja järvedes.

Ruke koje utrljavaju kremu

Säilitusained

Säilitusained, nagu nimigi ütleb, aitavad säilitada asju värskena. Kasutame säilitusaineid, et kaitsta oma tooteid bakterite, pärm- ja hallitusseente eest Ilma nendeta oleks oht, et meie tooted võivad hakata ebameeldivalt lõhnama, muudavad värvi või neis tekib hallitus.

A person washing their hair

Silikoonid

Paljud asjad, mis inimestele nende sõnul hügieenitoodete puhul meeldivad – alates juuksepalsamite siidisest toimest kuni rulldeodorantide sileda puudutuseni – on võimalikud tänu silikoonidele.

A person cleaning their kitchen

Naatriumhüpoklorit

Naatriumhüpokloriti kasutatakse meie koduhooldustoodetes, kuna see on võimas ja kiire toimega desinfektsioonivahend, mis võitleb paljude mikroorganismide, sealhulgas bakterite ja viirustega.

A child showing soap on his hands

Triklosaan ja triklokarbaan

Hambapastades, suuvees, seepides, deodorantides ja puhastustoodetes kasutatavad antibakteriaalsed koostisosad aitavad kaitsta tervist ja hoida kodud puhtana.

Bottle of talcum powder with some powder on yellow surface

Talk

Talk on looduslikult esinev mineraal, mida kasutatakse pulbrina iseseisvalt ning paljude ilu- ja hügieenitoodete koostisosana.

Small pile of white powder

Titaandioksiid

Titaandioksiid on valge pulber, mis on ekstraheeritud looduslikult esinevatest mineraalidest. Mõnikord nimetatakse seda TiO2-ks, titaanvalgeks või CI 77891-ks. Seda on aastaid kasutatud mitmesugustes toodetes, sealhulgas toiduainetes, ravimites ja kosmeetikas. Toiduainetes nimetatakse titaandioksiidi tavaliselt E171-ks.

Back to top