Liigu kohta sisu

Allergiateave

Lugege pikemalt nahaallergiate kohta ja otsige tooteid, mis võiksid teile sobida

Wiping cream into hand

Meie abi allergiate korral

See leht selgitab põhjalikumalt nahaallergiaid ja seda, kuidas leida endale sobivaid tooteid.

Mõned koostisosad võivad üksikutel inimestel põhjustada allergilisi reaktsioone ja me töötame selle nimel, et neid kasutada võimalikult väikeses koguses. Mõned koostisosad on oma toime ja enamiku tarbijate jaoks kasuliku mõju tõttu liiga olulised, et neid välja jätta.

Lähtume oma toodete koostisosade valimisel kolmest kaalutlusest: mida inimesed eelistavad, meie enda ohutuskontrollid ja eeskirjad riikides, kus meie tooteid turustatakse.

Teame, et allergeeniteave on oluline väikese arvu inimeste jaoks, kes võivad olla teatud koostisosade suhtes tundlikud. Seepärast anname oma toodete koostise kohta selget teavet.

WMilliseid tooteid saate kasutada, kui teil on allergia?

Üksikud inimesed võivad muutuda teatud lõhnaainete suhtes allergiliseks. Seetõttu püüame anda oma tarbijatele teavet lõhnaallergeenide kohta kas pakendil või meie infoliinide kaudu. Euroopas oleme lisaks loonud andmebaasi, et aidata inimestel leida endale sobivaid tooteid. Lisateavet saate oma riigi lehelt „Millest meie tooted koosnevad“.


Kui te pole kindel, kas teil on mingi lõhnaaine suhtes allergia, peaksite küsima nõu kvalifitseeritud tervishoiutöötajalt.

Mis on allergia?

Meie immuunsüsteem hoiab meid tervena, võideldes kõige kahjuliku vastu, mis meie kehasse satub, nt bakterid ja viirused. Allergeen on midagi üldiselt kahjutut, millele teie immuunsüsteem reageerib nagu ohule. Tavaliselt puutute sellega kokku mitu korda, enne kui see juhtub. Kui see aga on juhtunud, tekib teil tavaliselt see allergia kogu eluks.

Allergiliste reaktsioonide ilmnemine nahal võib sageli aega võtta – tavaliselt 24–48 tundi pärast kokkupuudet allergeeniga. Seda võidakse nimetada „hiliseks ülitundlikkuseks“, „IV tüüpi allergiaks“ või „kontaktallergiaks“. Siinne teave käsitleb valdavalt seda tüüpi allergiat, sest enamik meie tooteid võib mingil moel teie nahka puudutada

Kuidas mul tekib millegi suhtes allergia?

See koosneb kahest etapist.

  1. Kõigepealt tuvastab teie keha allergeeni ja muutub selle suhtes tundlikuks. Sel hetkel pole tuntavaid sümptomeid, kuid teie immuunsüsteemis toimunud muutus on püsiv.
  2. Kui piisavalt suur kogus allergeeni puudutab uuesti teie nahka, siis hakkate tajuma allergilise reaktsiooni sümptomeid.

Millised on allergilise reaktsiooni sümptomid?

Tavaliselt ilmneb allergiline reaktsioon 24–48 tundi pärast kokkupuudet allergeeniga. Võite kogeda punetust või löövet, turset, villide teket, leemendust, kooriku tekkimist ja sügelust. Kui olete ühe koostisosa suhtes allergiline, võite olla allergiline ka sarnaste asjade suhtes. Dermatoloog saab teile selgitada, kas on veel mingeid koostisosi, mida peaksite vältima.

Ärge ajage nahaärritust segi allergilise reaktsiooniga

Sellised sümptomid nagu punetus ei tulene alati allergiast. Nahaärritus võib välja näha väga sarnane allergilise reaktsiooniga. Sageli peate täpse diagnoosi saamiseks pöörduma dermatoloogi poole. Nahaärrituse puhul näete sarnast punetust või löövet, turset ja sügelust. Teil võib tekkida ka pingetunne, valulikkus, kipitus või põletustunne. See kõik tekib tavaliselt mõne tunni jooksul pärast kokkupuudet põhjustajaga. Seejärel võib nahk kuivada või lõheneda.

Nahaärrituse ja allergiliste reaktsioonide vahel on siiski üks suur erinevus – nahaärrituse tagajärjed ei kordu alati, isegi kui kasutate samal nahaosal sama toodet. Kui olete aga mingi koostisosa suhtes allergiline, põhjustab selle piisavalt suur kogus teie immuunsüsteemis alati sama reaktsiooni.

Millised koostisosad põhjustavad allergilisi reaktsioone?

Paljude allergeenidega puutume igapäevaelus pidevalt kokku. Heaks näiteks on taimsed allergeenid (nt mürgipuu) ja metallid (nt kroom ja nikkel) – hiljutine uuring näitas, et ligikaudu 14%-l eurooplastest on nikli suhtes kontaktallergia.

Sama uuring näitas, et lõhnades leiduvate koostisosade suhtes on allergilised vähem kui 2% eurooplastest. Samuti on üksikutel inimestel allergia säilitusainete ja juuksevärvi koostisosade suhtes.

Mida teha, kui ma arvan, et mul on nahaallergia?

Kui loetletud sümptomid tulevad teile tuttavad ette ja te arvate, et teil võib olla nahaallergia, pidage nõu oma arsti või dermatoloogiga. Hea mõte on koostada nimekiri kõikidest toodetest, mida te kasutasite vahetult enne allergilise reaktsiooni ilmnemist. Kui võimalik, võtke tooted ja pakendid kaasa, et arst saaks vaadata, mida need sisaldavad.

Dermatoloog teeb mõned testid, et selgitada välja reaktsiooni põhjus. Ta teeb läbivaatuse ning esitab küsimusi teie sümptomite ja nende ilmumise aja kohta. Samuti võivad nad anda teile epikutaantesti teie kasutatud toodete või nendes sisalduvate konkreetsete koostisosadega.

Kui teate, mille suhtes olete allergiline, saate seda koostisosade loendist otsida ja seda vältida. Olge võltsitud toodete suhtes ettevaatlik – te ei tea kunagi kindlalt, mida need sisaldavad.

Võime aidata teil ja teie arstil välja selgitada, mille suhtes te olete allergiline. Lisaks sellele, et anname teile teavet meie toodete kohta, saadame hea meelega ka proove, mida teie arst saab epikutaantestimiseks kasutada – võtke meiega lihtsalt ühendust (avaneb uues aknas).

Kas lõhnad põhjustavad allergiat?

On tuvastatud väike arv lõhnaaineid, mis võivad põhjustada nahaallergiat.

Rahvusvaheline lõhnaassotsiatsioon reguleerib nende koostisosade kasutamise viisi. Püüame Unileveris neid vähem kasutada ja kasutame neid tööstusstandardist madalamal tasemel. Euroopas järgime Euroopa Liidu kosmeetikamäärust, mis sisaldab 26 allergeeniks peetava lõhnaainet, mis kõik peavad olema kirjas toote etiketil või pakendil olevas koostisosade loetelus.

Pakume nüüd ka otsinguga andmebaasi, mis aitab kõigil, kellel on mõne koostisosa suhtes allergia, otsida tooteid, mis võiksid neile sobida.

Aga säilitusained?

Säilitusained on olulised – need tagavad meie toodete ohutu kasutamise kuni säilivusaja lõpuni, takistades bakterite ja hallituse vohamist. Kasutame säilitusaineid ainult siis, kui need on hädavajalikud, ja alati nii väikeses koguses kui võimalik. Mõned inimesed aga võivad olla mõningate selliste koostisosade suhtes allergilised..

Kuidas teha kindlaks, et ma pole juuksevärvi suhtes allergiline?

Üksikutel inimestel on allergia juuksevärvi suhtes. Harvadel juhtudel võivad inimesed vajada reaktsiooni tõttu tõsist arstiabi. Seetõttu on oluline katsetada värvi 48 tundi enne juuste värvimist kodus või salongis, isegi kui olete sama tooni korduvalt kasutanud. Lihtsalt tupsutage seda nahale ja oodake, et näha, kas tekib mingi reaktsioon.

Mõned koostisosad on oma toime ja enamiku tarbijate jaoks kasuliku mõju tõttu liiga olulised, et neid välja jätta. Teame aga, et allergeenide teave on oluline väikese arvu inimeste jaoks, kes võivad olla teatud koostisosade suhtes tundlikud. Seepärast anname oma toodete koostise kohta selget teavet.

Meditsiiniline lahtiütlus

Kogu sellel veebisaidil leiduv sisu (sh tekst, pildid või muul kujul teave) on koostatud ainult informatiivsel eesmärgil. Sisu ei ole mõeldud asendama professionaalset meditsiinilist nõustamist, diagnoosi või ravi. Kui teil on mingi terviseprobleemiga seotud küsimusi, küsige alati nõu oma arstilt või muult kvalifitseeritud tervishoiuspetsialistilt. Ärge kunagi jätke professionaalseid meditsiinilisi nõuandeid tähelepanuta ega viivitage abi otsimisega millegi tõttu, mida te olete lugenud sellelt veebisaidilt.

Kui arvate, et teil võib olla meditsiiniline hädaolukord, helistage oma arstile, minge erakorralise meditsiini osakonda või kutsuge kohe kiirabi. Unilever ei soovita ega toeta mingeid konkreetseid teste, protseduure, arvamusi ega muud teavet, mida sellel veebisaidil mainitakse. Linkide avamine hariduslikule sisule, mis pole Unileveri loodud, on teie enda riisikol.

Back to top