Liigu kohta sisu

Naatriumhüpoklorit

Naatriumhüpokloriti kasutatakse meie koduhooldustoodetes, kuna see on võimas ja kiire toimega desinfektsioonivahend, mis võitleb paljude mikroorganismide, sealhulgas bakterite ja viirustega.

A person cleaning their kitchen

Naatriumhüpoklorit on enamiku majapidamises kasutatavate pleegitusainete aktiivne koostisosa. See võitleb mikroobide vastu isegi väga madala kontsentratsiooni korral ning eemaldab suurepäraselt plekke ja ebameeldivaid lõhnu. Paljud teadusuuringud on näidanud, et see on ohutu, kui seda kasutatakse vastavalt toote etiketil olevatele juhistele. Ja kuna valgendi laguneb peaaegu täielikult soolaks ja veeks, on selle kanalisatsiooni laskmine ohutu.

Vastused teie küsimustele

Miks kasutab Unilever naatriumhüpokloritit?


Kasutame naatriumhüpokloritit, kuna see on väga tõhus viis paljude kahjulike mikroorganismide, nagu bakterid, viirused ja seened, hävitamiseks. See toimib isegi väga madalatel kontsentratsioonidel – seepärast kasutatakse seda tavaliselt joogivee puhastamiseks ja basseinide puhtana hoidmiseks.

Kas naatriumhüpoklorit on ohutu?

Jah, kui seda kasutatakse vastavalt toote etiketil olevatele juhistele. Väära kasutamise korral võib naatriumhüpoklorit põhjustada naha ja silmade ärritust, eriti lahjendamata kujul. Seetõttu on oluline pleegitustooteid hoolikalt säilitada ja kasutada, vältides kokkupuudet nahaga ja tegutsedes ettevaatlikult, et need ei satuks silma – nagu on selgitatud toote etiketil. Samuti on oluline mitte segada valgendit ammoniaagi, hapete või muude puhastusvahenditega. Valgendi segamine tavaliste puhastusvahenditega võib põhjustada tõsiseid vigastusi.

Kas naatriumhüpoklorit on keskkonnale ohutu?

Pärast kasutamist laguneb naatriumhüpoklorit kiiresti, muutudes soolaks ja veeks. Erinevad üksikasjalikud teaduslikud analüüsid näitavad, et naatriumhüpokloriti tavaline kodune kasutamine on keskkonnale ohutu.

Millised Unileveri tooted sisaldavad naatriumhüpokloritit?

Naatriumhüpokloriti sisaldavad mõned meie majapidamises kasutatavad desinfektsioonivahendid, näiteks Domestos.

Back to top