Liigu kohta sisu

Silikoonid

Paljud asjad, mis inimestele nende sõnul hügieenitoodete puhul meeldivad – alates juuksepalsamite siidisest toimest kuni rulldeodorantide sileda puudutuseni – on võimalikud tänu silikoonidele.

A person washing their hair

Kasutame silikoone paljudes hügieenitoodetes, sealhulgas kõik-ühes-šampoonides, juuksepalsamites ja juuste viimistlusvahendites, niisutajates, nahakaitsevahendites ja higistamisvastastes vahendites, kuna need on naha ja juuste hooldamisel väga tõhusad. Samuti kasutame silikoone koduhooldustoodetes.

Kuigi silikoonid on inimese loodud koostisosad, on need tegelikult saadud looduslikust elemendist nimega räni, mis moodustab enam kui veerandi maakoorest. See element esineb tavaliselt koos hapnikuga, moodustades tavalise rannaliiva (ränidioksiid). Kasutame ainult silikoone, mille ohutust on rangelt hinnatud, ja ajakohastame neid hinnanguid pidevalt uusimate teaduslike avastustega.

Vastused teie küsimustele

Milliseid silikoone Unilever kasutab?

Silikoone leidub rohkem kui 2000 kujul, sealhulgas tahked ained, vedelikud, pastad, määrded, õlid ja kummi. Kõige tavalisemad silikoonid, mida me hügieenitoodetes kasutame, on dimetikoon ja dimetikonool. Koduhooldustoodetes kõige sagedamini kasutatavad silikoonid on polüdimetüülsiloksaanid.

Miks kasutatakse juuksetoodetes sageli silikoone?

Silikoonid muudavad juuksed siledaks, pehmeks ja niisutatuks. Samuti jätavad need puhtama tunda ja hõlbustavad kammimist, vähendades hõõrdumist.

Miks väidetakse mõne juuksetoote puhul, et see ei sisalda silikoone?

Silikoone kasutatakse paljudes šampoonides ja palsamites, et muuta juuksed elastseks, läikivaks ja kergesti kammitavaks. Mõned inimesed aga eelistavad silikoonideta tooteid, kuna need sobivad paremini nende juustega, vältides tunnet, et juuksed on „rasked“. Juustele volüümi andvad šampoonid ja palsamid võivad sisaldada vähe või üldse mitte silikooni. Valmistame mõningaid silikoonivabu juuksehooldustooteid ja see on sageli pakendil märgitud, et aidata inimestel valida endale meelepäraseid tooteid.

Kas koduhooldustoodetes kasutatakse silikoone?

Silikoone kasutatakse Unileveri koduhooldustoodetes, nagu pesupesemisvahendid ja pesuloputusvahendid, mõned WC-puhastusvahendid, küürimispastad, pihustatavad vahendid ja nõudepesumasina geelid. Koduhooldustoodetes kasutatavad silikoonid toimivad tavaliselt vahutamisvastaste koostisosadena.

Kas silikoonid on inimestele ohutud?

Meie kasutatavaid silikoone on rangelt hinnatud ning need on kodu- ja hügieenitoodetes kasutamiseks ohutud. Dimetikoon, üks enim kasutatavaid silikoone, on heaks kiidetud USA toidu- ja ravimiameti poolt.

Kas silikoonid on keskkonnale ohutud?

Jälgime hoolikalt teaduslikku arutelu silikoonide saatuse kohta keskkonnas. On spekuleeritud, et teatud silikoonid sadenevad veesetetesse ja mõjutavad veeorganisme. Uuringud on aga näidanud, et silikoonide on mõju kaladele ja teistele setetes elavatele veeorganismidele, näiteks ussidele või putukavastsetele, on väike.

Uuringud näitavad, et silikoonid, mis vees ei lagune, eemaldatakse reoveepuhastusprotsesside käigus. Nagu kõigi kodu- ja hügieenitoodetes kasutatavate koostisosade puhul, jälgime alati uusi teadusuuringuid ja regulatiivseid arenguid. Kui tuleb uut teavet, analüüsime seda. Kui see teave muudab meie varasemat riskihinnangut, rakendame alati vajalikke meetmeid.

Kuidas teha kindlaks, kas toode sisaldab silikoone?

Meie hügieenitoodete koostisosad on kirjas pakendil.

„Silikoonitootjad on läbi viinud rohkem kui 1000 uuringut, et hinnata silikoonide ohutust töötajate, tarbijate, keskkonna ja tootmisprotsesside suhtes. Selle pideva uurimistöö ja katsetamise tulemused näitavad silikoonide ohutust nende mitmekesistes ja olulistes kasutuskohtades.“

Silikoonide keskkonna-, tervise- ja ohutuskeskus, USA
Back to top