Plastist puhastusgraanulid
Lõpetasime plastist puhastusgraanulite kasutamise 2014. aastal vastuseks murele mikroplasti ladestumise pärast ookeanides ja järvedes.
Varem kasutasime neid mõnes oma koorivas toodetes. Nüüd kasutame alternatiivseid koorivaid koostisosi, mis võimaldavad inimestel olla kindlad, et nende kasutatavad Unileveri näo- ja kehapesuvahendid ei soodusta mikroplasti kogunemist maailmamerre.
Milliseid alternatiive on plastist puhastusgraanulitele?
Nüüd kasutame alternatiivseid koorivaid koostisosi, nt aprikoosituumad, maisijahu, jahvatatud pimsskivi, ränidioksiid ja kreeka pähkli koored.
Kust tuleb ookeanides leiduv mikroplast?
Mikroplast paljudest erinevatest allikatest, sh suuremate plastmaterjalide lagunemisel vees, sünteetiliste kiudude eraldumisel tekstiilidest kodus riiete pesemise ajal ning plastist puhastusgraanuleid sisaldavatest tarbe- ja tööstuskaupadest. Arvatakse, et hügieenitoodete osakaal mikroplasti tekkimises on väga väike.
Miks kasutas Unilever varem plastist puhastusgraanuleid?
Plastist koorimisgraanuleid sisaldasid varem üksikud hügieenitooted, nagu näopuhastusvahendid, seebid, dušigeelid ja kehapesuvahendid. Kasutasime neid, kuna need võimaldavad poore õrnalt avada ja eemaldada nahapinnalt surnud rakud. Paljud inimesed nautisid tavaliselt polüetüleenist valmistatud graanulite värskendavat mõju.
Kas plastist puhastusgraanulid on ohutud?
Ohutusanalüüsid on jõudnud järeldusele, et polüetüleen (varem meie puhastusgraanulites kasutatud plast) on inimestele ohutu ja keskkonnas tavapärasel kontsentratsioonil ei ole mõju täheldatud.
„Praeguseks on olnud märkimisväärseid edulugusid – Unilever näitas eeskuju, lubades 2015. aastaks mikrograanulite kasutamise lõpetada.“
Tanya Cox, mereplasti ametnik, Fauna & Flora International. Allikas: Personal Care Products Council