Liigu kohta sisu

Metüülisotiasolinoon (MI)

Kasutame säilitusaineid kodu- ja hügieenitoodete kvaliteedi säilitamiseks. Ilma nendeta võivad need rikneda bakterite, pärm- ja hallitusseente tõttu. 

A person washing their hands with soap

Metüülisotiasolinoon (MI) on hügieenitoodete tööstuses kasutatav tavaline säilitusaine, kuid praegu on tekkinud mure, et see võib mõnel inimesel põhjustada allergiat. Oleme eemaldanud MI enamikust meie nahalejäetavatest hügieenitoodetest. Mahapestavate hügieenitoodete puhul vähendame ülemaailmselt MI tasemeid, et tagada vastavus uutele regulatiivsetele nõuetele.

Meie hügieenitoodete puhul on MI leidumine näidatud koostisosade loendis, et kõik MI suhtes allergilised inimesed saaksid toote kasutamist vältida. Jätkame teaduse arengu jälgimist tagamaks, et kõik meie tooted oleks ohutud, tõhusad ja vastaks täielikult regulatiivsetele nõuetele.

Vastused teie küsimustele

Mis on MI?

MI on selge ja värvitu vedelik, mis lahustub vees. See parandab toodete ohutust ja säilivusaega, hoides ära bakterite ja pärmseente vohamist. Ilma säilitusaineteta nagu MI oleks oht, et tooted võivad hakata ebameeldivalt lõhnama, muudavad värvi või neis tekib hallitus, mis võib tekitada tervisele kahjulikke toksiine.

Kas MI põhjustab allergiat?

Enamikul inimestel, kes kasutavad MI-d sisaldavaid tooteid, ei esine allergilisi reaktsioone. Kui aga dermatoloogid väljendasid muret, et MI võib põhjustada nahaallergiat üha kasvaval hulgal inimestel, vaatas meie ohutuse ja keskkonnakaitse keskus (SEAC) läbi kõik asjakohased kliinilised andmed. Selle tulemusena eemaldame selle järk-järgult oma nahalejäetavatest hügieenitoodetest ja vähendame selle taset mahapestavates hügieenitoodetes.

Back to top