Liigu kohta sisu

Lõhnaained

Paljud inimesed naudivad lõhnastatud toodete kasutamist. Nende loomiseks kasutame ainult kvaliteetseid koostisosi, mis vastavad rahvusvahelise lõhnaassotsiatsiooni (IFRA) kehtestatud ülemaailmsetele standarditele.

A person smelling a bottle of shampoo

Mis on esimene lõhn, mida te mäletate – teie vanaema söögivalmistamine? Seep, millega te end kooliminekuks pesite? Isa Kölni vesi?

Lõhnad äratavad mälestusi ja tekitavad emotsioone. Lõhnataju on tihedalt seotud mäluga ja võib esile kutsuda teatud hetkede meenutamise minevikust – milline oli viimane mälestus, mille mingi lõhn teis tekitas?

Usume Unileveris, et lõhnades peitub teatud võlu, ning toome selleks kokku parfümeeriakunsti ja teaduse. On oluline, et see tuleks meil õigesti välja. Inimesed üle maailma kasutavad Unileveri tooteid oma kodudes, kehal ja igapäevaelus selleks, et hea välja näha, end hästi tunda ja mis kõige tähtsam, hästi lõhnata! Meeldiv lõhn võib ka aidata eesseisvat koristamist kergemaks muuta ning teha igapäevased toimingud nauditavamaks. Elustades meid ümbritsevat maailma, aitavad lõhnad kujundada meie igapäevaelu.

Kasutame palju koostisosi, et luua läbimõeldult tasakaalustatud aroom, mis lõhnab täpselt „õigesti“. See on lõhnamaagia.

Kuidas lõhnad valmivad

Kas teadsite, et kogu maailmas, kus elab 7,5 miljardit inimest, on vähem kui 900 täielikult kvalifitseeritud parfüümimeistrit? Meil on vedanud, sest meil on väike spetsiaalne meeskond, mis koosneb selle valdkonna ekspertidest.

Meie ekspertide meeskonnad töötavad välja meie kaubamärkide lõhnu tihedas koostöös juhtivate lõhnamajadega. Tehes koostööd maailma parimate lõhnaarendajatega, tagame, et meil oleks juurdepääs parimatele parfüümimeistritele ja kõrgeima kvaliteediga koostisosadele.

Meie aju osa, mis töötleb lõhnu, nimetatakse limbiliseks süsteemiks. See on ühtlasi aju osa, mis mängib olulist rolli meeleolu ja emotsioonide kontrollimisel. Leidub palju populaarseid lõhnanoote, mis inimestele meeldivad. Võtame näiteks fougere-lõhnanoodid – see koosneb lavendli, geraaniumi ja puidu nootidest

Kui kasutate meie Dove šampooni, tunnete selle lõhna ära. See sai populaarseks 1960. aastatel ning tänapäeval kasutatakse seda laialdaselt puhtuse ja värskuse tunde lisamiseks. Fougere-lõhnanoodid on üks 17 lõhnanootide rühmast, mida me kasutame lõhnade loomiseks.

Unilever Flower wheel

Vähesest jätkub kauaks

Ideaalselt tasakaalustatud ja õigesti lõhnava lõhna saamiseks võib vaja minna kümneid koostisosi! Mõnikord võib väga väike kogus teatud lõhnaainet avaldada inimestele meeldiva lõhna kujunemisel suurt mõju.

Samuti kasutame selle maagia pidevaks täiustamiseks uusi teaduslikke tehnikaid. Näiteks kasutame lõhna tootes hoidmiseks „kapseldamise“ tehnikat. See toimib tootes sisalduva lõhna kaitsena ja vabastab lõhna teatud hetkedel, täiustades parfüümi hetkega avanemist.

Unilever frangrance percentage

Meie seisukoht mõne konkreetse lõhnaaine kohta

Meilt küsitakse mõnikord teatud lõhnakomponentide kohta. Siin on meie seisukoht seoses mõnega, mille kohta meilt sagedamini küsitakse.

  • Muskuste lõhnanoodid püsivad kaua. Sünteetilised muskused, nagu nitromuskused ja polütsüklilised muskused (PCM), töötati välja loomset päritolu muskuse eetilise alternatiivina. Oleme lõpetanud sünteetiliste nitromuskuste kasutamise, kuna need võivad keskkonda ladestuda, ja tarbijate eelistusi järgides oleme vähendanud ka polütsükliliste muskuse kasutamist, rakendades võimalusel alternatiive, mis suudavad pakkuda sarnaseid kauapüsivaid lõhnanoote.
  • Lyral on levinud lillenootidega lõhnakomponent. Väikesel arvul inimestel on Lyrali suhtes allergia, kuid kuna see hulk on kasvamas, oleme Lyrali kõigist oma toodetest eemaldanud, välja arvatud mõni üksik toode, mille kallal me veel töötame.
  • Ftalaate saab kasutada lõhnaainete segamiseks, kuid me ei kasuta ftalaate. Selle asemel kasutame oma lõhnaainete segamiseks muid lähenemisviise. Ftalaatide kohta saate pikemalt lugeda siit.

Ftalaatide kohta saate pikemalt lugeda siit.

Mis on teie jaoks õige?

Teame, et inimesed tahavad lõhnaainetest rohkem aru saada ,ja usume, et saame veebis teavet pakkudes aidata luua mõistmist, kindlustunnet ja usaldust. Selleks pakume üksikasjalikku teavet veebis jaotises „Millest meie tooted koosnevad“ ja loetleme üksikud lõhnakomponendid, mida meie kodu- ja hügieenitoodetes kasutatakse.

Millest meie tooted koosnevad

Meie koostisosade läbipaistvuse algatus on mõeldud teid aitama ja andma teile rohkem valikuvõimalusi. Mõned inimesed eelistavad lõhnastamata või lõhnavabu tooteid. Võib-olla on selle põhjuseks isiklik eelistus või siis see, et kas neil endil või mõnel nende pereliikmel võib teatud lõhnaainete suhtes tekkida reaktsioon. Seetõttu valmistame teile valiku pakkumiseks mitmesuguseid kergelt lõhnastatud või lõhnavabu tooteid. Lisateavet meie lähenemise kohta allergiatele leiate siit.

Igas kordumatus koostises on tasakaalustatud üksikuid noote ja noodirühmi harmoonias täpselt samamoodi nagu muusikateose kirjutamisel. Erinevalt muusikast aga ei kuulu sellele autoriõigus ega patent, vaid see on kaitstud ainult ärisaladuse seadusega.

International Fragrances Association
Back to top