Formaldehüüdi doonorid
Kasutame säilitusaineid kodu- ja hügieenitoodete kvaliteedi säilitamiseks. Ilma nendeta võivad need rikneda bakterite, pärm- ja hallitusseente tõttu.
Me ei kasuta oma toodetes formaldehüüdi säilitusainena ega formaldehüüdiga konserveeritud toorainet. Siiski kasutame mõnes kodu- ja hügieenitootes „formaldehüüdi doonoreid”, näiteks dimetüüldimetüülhüdantoiini (tuntud ka kui DMDMH). Formaldehüüdi doonorid vabastavad kogu toote säilivusaja jooksul väheses koguses formaldehüüdi, kaitstes toodet riknemise eest ja jäädes samal ajal lubatud piiridesse. Me ei kasuta formaldehüüdi doonoreid oma imikuhooldustoodetes.
Vastused teie küsimustele
Mis on formaldehüüdi doonor?
Formaldehüüdi doonoreid kasutatakse laialdaselt hügieenitoodetes ohutute ja tõhusate säilitusainetena. Need vabastavad kogu toote säilivusaja jooksul väikese koguse formaldehüüdi. Selline aeglane ja piiratud vabastamine hoiab tooted värskena, tagades samal ajal, et formaldehüüdi tase püsiks väga madal. Tüüpilised meie toodetes kasutatavad formaldehüüdi doonorid on DMDMH, imadasolidinüüluurea, diaslidinüüluurea, naatriumhüdroksüül ja metüülglütsinaat.
Kas formaldehüüdi doonorid on ohutud?
Reguleerivad asutused ja teadlased üle maailma nõustuvad, et formaldehüüdi doonorid on kodu- ja hügieenitoodetes kasutatavatel tasemetel ohutud. Sõltumatu USA kosmeetikatoodete koostisosade kontrollimise ekspertpaneel ja Euroopa tarbijaohutuse teadlaste kogukond on mõlemad kinnitanud, et formaldehüüdi doonorid on kosmeetikatoodetes kasutataval kujul ohutud. Nagu kõigi kodu- ja hügieenitoodetes kasutatavate koostisosade puhul, jälgime alati uusi teadusuuringuid ja regulatiivseid arenguid. Kui tuleb uut teavet, analüüsime seda. Kui see teave muudab meie varasemat riskihinnangut, rakendame alati vajalikke meetmeid.
Kas formaldehüüdi doonorid on lastele ohutud?
Sarnaselt täiskasvanutega nõustuvad rahvusvahelised regulaatorid ja juhtivad teadlased, et formaldehüüdi doonorid on kodu- ja hügieenitoodetes kasutatavatel tasemetel lastele ohutud. Jälgime pidevalt uusi teadusuuringuid ja regulatiivseid arenguid, et olla kursis uusimate arusaamade ja teadmistega. Kuigi need oleks ohutud, ei kasuta me formaldehüüdi doonoreid oma imikuhooldustoodetes.
„Formaldehüüdi doonoreid võib kosmeetikatoodetes ohutult kasutada tasemel, mis on kehtestatud nende individuaalse kosmeetikatoote koostisosade analüüsi ohutushinnangutega.“
International Journal of Toxicology