Liigu kohta sisu

Fluoriid

Tugevad ja terved hambad ning igemed on inimeste tervise ja heaolu seisukohast hädavajalikud. Regulaarne harjamine fluoriidi sisaldava hambapastaga aitab vältida hambaaukude teket ja parandab suuhügieeni.

Children brushing their teeth

Fluoriidi on hambapastale lisatud enam kui sajandi jooksul ja miljonid inimesed kasutavad seda ohutult iga päev.

Paljudes riikides lisatakse fluoriidi joogiveele, et parandada hammaste üldist tervist. FDI maailma hambaarstide föderatsiooni andmetel saab vee fluoriga rikastamisest kasu rohkem kui 350 miljonit inimest enam kui 30 riigis.

Vastused teie küsimustele

Miks kasutab Unilever hambapastas fluoriidi?

Hambapastas sisalduv fluoriid pakub ohutut, taskukohast ja lihtsat viisi hammaste kaitsmiseks lagunemise eest. Üks meie säästva elu plaani (Sustainable Living Plan) kohustustest on aidata parandada inimeste suutervist kogu maailmas ja meil on pikaajaline partnerlus FDI maailma hambaarstide föderatsiooniga, et selgitada kaks korda päevas fluoriidi sisaldava hambapastaga harjamise tähtsust.

Kas liiga palju fluoriidi kahjustab hambaid?

Lastel, kes tarbivad varajases eas hammaste moodustumise ajal liiga palju fluoriidi, võib hammastele tekkida plekke, mida nimetatakse hammaste fluoroosiks. Tavaliselt juhtub see aga riikides, kus joogivees on väga suur loodusliku fluoriidi sisaldus.

Kuna hambapastat tavaliselt alla ei neelata, on hammaste fluoroosi tekke oht väike. Vanemad peavad siiski väikesi lapsi hammaste pesemise ajal jälgima, et vältida hambapasta allaneelamist. Hammaste fluoroosi tagajärjed on üldiselt kosmeetilised ega kahjusta tervist.

Kas liiga palju fluoriidi põhjustab terviseprobleeme?

Fluoriidiga seotud terviseprobleemid on seotud selle kasutamisega joogivees, mitte hambapastas. Allaneelamisel läheb fluoriid seedesüsteemi kaudu vereringesse ja kipub kogunema kehapiirkondadesse, kus on palju kaltsiumi, nagu luud ja hambad.

USA keskkonnakaitseagentuur on kehtestanud joogivees lubatud fluoriidi maksimaalseks koguseks 4 mg liitri kohta. Pikaajaline kokkupuude sellest kõrgemate tasemetega võib põhjustada haigusseisundit, mida nimetatakse skeleti fluoroosiks, mis võib lõpuks põhjustada eakatel inimestel liigeste jäikust ja valu, luude haprust ja luumurde. Teadusuuringud ei ole leidnud seost fluoriidi ja vähi vahel.

Millised Unileveri tooted sisaldavad fluoriidi?

Kõik meie hambapastade kaubamärgid, sh Signal, Pepsodent, Mentadent, Aim, Zendium, Regenerate ja Zhong Hua, sisaldavad fluoriidi. Pakendil olevas koostisosade loetelus nimetatakse seda naatriumfluoriidiks või naatriummonofluorofosfaadiks.

Back to top