Liigu kohta sisu

Titaandioksiid

Titaandioksiid on valge pulber, mis on ekstraheeritud looduslikult esinevatest mineraalidest. Mõnikord nimetatakse seda TiO2-ks, titaanvalgeks või CI 77891-ks. Seda on aastaid kasutatud mitmesugustes toodetes, sealhulgas toiduainetes, ravimites ja kosmeetikas. Toiduainetes nimetatakse titaandioksiidi tavaliselt E171-ks.

Vastused teie küsimustele

Millised on titaandioksiidi erinevad vormid ilu- ja hügieenitoodetes?

Titaandioksiidi toodetakse pigmendi- või nanoklassis.

Pigmendiklassi titaandioksiidi osakeste suurus on palju suurem kui nanoklassis. Seda kasutatakse värvainena toote koostise valgemaks ja heledamaks muutmiseks. Nanoklassi titaandioksiid valmistatakse väga peente (nano)osakestena ning see on läbipaistev ja värvitu. Seda kasutatakse tavaliselt päikesekaitsekreemides, et pakkuda tõhusat kaitset potentsiaalselt kahjulike UV-kiirte eest.

Kas titaandioksiid on ohutu?

Titaandioksiidi peavad kosmeetikas ja toiduainetes kasutamiseks ohutuks eksperdid üle kogu maailma, sealhulgas Euroopa tarbijaohutuse teaduskomitee (SCCS), toidu lisaainete ekspertkomitee (JECFA) ning USA toidu- ja ravimiamet (FDA). Nanoklassi titaandioksiidi on hinnanud SCCS ja Euroopa Komisjon on selle heaks kiitnud kasutamiseks UV-filtrina.

Nagu kõik meie tooted ja koostisosad, vastab ka meie kasutatav titaandioksiid kõrgeimatele kvaliteedi- ja ohutusstandarditele, järgides kõiki kohaldatavaid seadusi ja määrusi ning meie enda ohutusanalüüse. Meie teadlased jätkavad uusimate teadusandmete läbivaatamist ja on kindlad, et meie toodetes kasutatav titaandioksiid on ohutu.

Kas ma peaksin muretsema titaandioksiidi kasutamise pärast minu hambapastas?

Ei. Terviseeksperdid üle maailma on tõestanud, et meie hambapastades kasutatav titaandioksiid on ohutu. Seda kasutatakse meie hambapastades valge värvainena, mitte nanokujul, nagu on määratletud Euroopa eeskirjadega. See on kosmeetikas heakskiidetud värvaine ja me järgime kõiki selle kohta kehtivaid eeskirju.

Kas titaandioksiidiga hambapastadele on alternatiive?

Paljud meie hambapastad ei sisalda titaandioksiidi, sealhulgas mõned meie Signali tooted (Signal Bio, Signal Nature Element, Signal White System, Signal Kids (Baby & Junior), Signal White Now Detox, Signal Anti-Cavity), Love Beauty and Planet ja Schmidt’s Naturals.

Kas te kasutate titaandioksiidi veel mingites toodetes?

Kasutame titaandioksiidi värvainena mõningates koduhooldustoodetes, sh pesupesemisvahendites, nõudepesumasina tablettides ja WC-tablettides. Kasutame seda ka värvainena üksikutes toiduainetes, näiteks mõnes kastmes ja jäätises.

Kuidas ma tean, kas Unileveri toode sisaldab titaandioksiidi?

Kui titaandioksiidi kasutatakse toiduainetes ning kodu-, ilu- ja hügieenitoodetes, on see sageli kirjas toote etiketil koostisosade loendis.

Toidukaupade puhul on titaandioksiid toote etiketil olenevalt kohalikest eeskirjadest kirjas kas kui E171 või titaandioksiid. Ilu- ja hügieenitoodetes on koostisosa kirjas oma värviindeksi (CI) koodiga „CI 77891“. Kui meie päikesekaitsetoodetes kasutatakse nanoklassi titaandioksiidi, nimetatakse seda koostisosade loendis titaandioksiidiks [nano].

Koduhooldustoodetes on titaandioksiidi leidumine deklareeritud kooskõlas kohalike eeskirjadega, mis võivad üle maailma erineda. Mõnes riigis ei deklareerita titaandioksiidi, kui seda kasutatakse ainult väikeses koguses. Teistes riikides on titaandioksiid rühmitatud koostisosade loetelus värvainete alla. Euroopas nõuab määrus kõigi koduhoolduse koostisosade avalikustamist toetava veebisaidi kaudu. Meie toote koostisosade teabelehe leiate, kui külastate jaotist „Millest meie tooted koosnevad”.

Back to top