Liigu kohta sisu

Vaseliin

Vaseliini kasutatakse laialdaselt ilu- ja hügieenitoodetes ning erinevalt paljudest teistest salvidest ja kreemidest on sellel ainulaadne niisutav toime.

A mother and baby

Vaseliini kasutatakse laialdaselt ilu- ja hügieenitoodetes ning erinevalt paljudest teistest salvidest ja kreemidest on sellel ainulaadne niisutav toime.

Vastused teie küsimustele

Kust vaseliin pärineb?

19. sajandi keskel avastasid USA esimeste naftaväljade töölised oma platvormidel moodustuva tarretiselaadse aine ning hakkasid seda kasutama salvina sisselõigete ja põletuste korral. Keemik Robert Chesebrough avastas, kuidas destilleerida seda ainet – vaseliini – kergemaks, puhastatud variandiks, mida ta turustas nimega Vaseline® Jelly. Sellest ajast peale on Vaseline® Jelly muutunud tohutult populaarseks tänu oma efektiivsusele nii iseseisvalt kui ka kosmeetika- ja hügieenitoodete koostisosana.

Kas vaseliini sisaldavate Unileveri hügieenitoodete kasutamine on ohutu?

Jah. Meie kasutatav vaseliin on kõrge puhtusastmega ja vastab farmaatsiatööstuse standarditele. See on tõhus, põhjalikult hinnatud ja selle regulaarne kasutamine on ohutu. Seda seisukohta toetavad mitmed reguleerivad ja tervishoiuasutused, sealhulgas USA toidu- ja ravimiohutuse järelevalve eest vastutav toidu- ja ravimiamet, mis tunnustab vaseliini käsimüügis pakutava nahakaitsevahendina.

Komandör Robert Peary, keda üldiselt peetakse esimeseks põhjapoolusele jõudnud inimeseks, võttis 1909. aasta ekspeditsioonile naha kaitsmiseks kaasa Vaseline® Jelly, sest see ei külmunud ära.

Back to top