Liigu kohta sisu

Parabeenid

Parabeenid on koostisosade rühm, mida kasutatakse hügieenitoodetes säilitusainetena. „Parabeen“ viitab paljudele veidi erinevatele parabeeni vormidele, millest mõnda võib leida loodusest.

A person wiping their face

Kasutame säilitusaineid hügieenitoodete kvaliteedi säilitamiseks. Ilma nendeta võivad need rikneda bakterite, pärm- ja hallitusseente tõttu. Valime oma säilitusaineid hoolikalt, keskendudes nende ohutusele ja tõhususele.

Ohutus on meile esmatähtis. Ametiasutused üle maailma toetavad teatud tüüpi parabeenide kasutamist hügieenitoodete säilitusainetena. Kõige levinumad parabeenid, mida me kasutame, on metüül- ja etüülparabeenid. Osades toodetes kasutame teist tüüpi parabeene – butüül-- ja propüülparabeene. Me ei kasuta isoparabeene. Meie kasutatavad parabeenid on ohutud ja aitavad säilitada meie toodete kvaliteeti.

Teame, et mõned inimesed eelistavad kasutada parabeenideta või teatud tüüpi parabeenideta tooteid, seega pakume ka alternatiive.

Vastused teie küsimustele

Kas parabeenid on ohutud?

Jah. Kasutame piiratud arvul parabeene, mille ohutu kasutamine hügieenitoodetes on teaduslikult tõestatud. Need suurendavad toodete ohutust ja säilivusaega, hoides ära bakterite, pärm- ja hallitusseente teket. Ilma säilitusaineteta (nt parabeenid) oleks oht, et meie tooted võivad hakata ebameeldivalt lõhnama, muudavad värvi või neis tekib hallitus.

Unileveri enda uuringud ja meie pidev teiste teadlaste töö hindamine näitavad, et parabeenide kasutamine on ohutu. Nende lisamist kosmeetika- ja hügieenitoodetele toetavad ka suured rahvusvahelised organisatsioonid, sealhulgas USA Toidu- ja Ravimiamet ning Euroopa Komisjoni tarbijaohutuse teaduskomitee.

Meedias on mõnikord teatatud, et parabeenid võivad põhjustada vähki, toimides nagu östrogeen, mis häirib hormoonide tasakaalu. Reguleerivad asutused ja juhtivad teadlased on selle vaidlustanud, kuna selle kohta puuduvad usaldusväärsed tõendid. Seda seetõttu, et kuigi parabeenidel on östrogeenne toime, on need tuhandeid kordi vähem aktiivsed kui östrogeen ise.

Millised Unileveri tooted sisaldavad parabeene?

Kasutame hügieenitoodetes säilitusainetena piiratud arvu parabeene, kuna need on üks väheseid antibakteriaalseid ja seenevastaseid koostisosade rühmi, mille ohutust on üle maailma reguleerivad asutused näidanud. Kui lisame parabeene või muid säilitusaineid, loetleme need toote pakendil. Kuna mõistame, et mõned inimesed eelistavad neid vältida, pakume ka alternatiivseid tooteid.

„FDA usub, et praegu pole tarbijatel põhjust muretseda parabeene sisaldavate kosmeetikatoodete kasutamise pärast.“

USA toidu- ja ravimiamet
Back to top